تبلیغات
تبلیغات
دسته بندي

پایان مذاکرات ایران و آمریکا

پایان مذاکرات ایران و آمریکا

مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا در ژنو پایان یافت.
مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا در سطح معاونین وزرای خارجه که صبح امروز از حدود ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران، ۱۰ به وقت ژنو آغاز شده بودپایان یافت.

مذاکرات ظهر امروز برای استراحتی کوتاه و نماز متوقف شد و از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران، ۱۵ به وقت ژنو از سر گرفته شد.

بر اساس این گزارش، در مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا، سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه کشورمان و همچنین ویلیام برنز و وندی شرمن به عنوان نمایندگان آمریکا حضور داشتند.

در این مذاکرات کارشناسان دو طرف نیز شرکت کرده اند. هدف از این گفتگوها ادامه رایزنی در خصوص موضوعات مورد اختلاف و بررسی نحوه نزدیک کردن دیدگاههای طرفین مطرح شده است.

این اولین دور گفتگوهای ایران و آمریکا پس از تمدید چهارماهه توافق ژنو است.

در طول ۶ ماهه توافق ژنو، ایران و ۱+۵  شش دور مذاکرات در وین داشتند اما موارد اختلافی که شامل غنی سازی اراک، فردو، مدت زمان توافق جامع و برخی از موارد دیگر است بین طرفین پابرجا باقی مانده، با این وجود دو طرف اعلام کرده اند که بر روی پیش نویس متن توافق تا حدود ۶۵ درصد پیشرفت داشته اند.

سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان پیش از این اعلام کرده بود به احتمال زیاد اولین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در دوره چهارماهه در سطح کاترین اشتون و محمد جواد ظریف در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک خواهد بود.

هنوز در خصوص مذاکرات امروز جزییاتی اعلام نشده است.

مطالب مرتبط


سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات تبلیغات
آمارگیر سایت